Jak złożyć regał metalowy?

Regały magazynowe są niezbędnym elementem w każdym składzie, magazynie, hurtowni czy fabryce. Pozwalają na przechowywanie różnych towarów, materiałów czy produktów w sposób uporządkowany i bezpieczny. W zależności od potrzeb, można zdecydować się na regały wtykowe (zaczepowe) lub skręcane, a także na regały półkowe lub paletowe. Niezależnie od tego jaki rodzaj regału wybierzemy, niezbędne jest jego odpowiednie złożenie. Regały magazynowe z metalu dzielą się na dwa podstawowe rodzaje ze względu na sposób montażu. Mowa o regałach wtykowych oraz regałach zaczepowych, których montaż różni się od siebie.

Montaż regałów wtykowych

montaż regałów metalowych magazynowychRegały wtykowe to konstrukcje, które składają się z kolumn i belek, do których półki są wpinane za pomocą zaczepów. Montaż takiego regału jest stosunkowo łatwy i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Wystarczy ułożyć kolumny w odpowiednim miejscu i zamocować do nich belki, a następnie wpinać półki. Regały wtykowe są idealne do przechowywania mniejszych towarów o niewielkiej wadze. Dzięki temu, że ich montaż nie wymaga narzędzi doskonale nadają się do szybkiego montażu w domu, garażu czy piwnicy. Regały wtykowe są bardzo intuicyjne w montażu, jednak na wszelki wypadek producenci dodają również instrukcję montażu.

Skręcanie regałów z metalu

Natomiast regały skręcane to konstrukcje, które składają się z kolumn, belek i półek, do których przykręca się śruby. Ich montaż wymaga już nieco więcej pracy i narzędzi, jednakże zapewniają one większą stabilność i wytrzymałość. Regały skręcane są idealne do przechowywania cięższych towarów. Ich wybór często wiąże się również z przeświadczeniem, że są one bardziej wytrzymałe niż regały zaczepowe. Nie jest to jednak prawda, wszystko zależy bowiem od konkretnego modelu regału. Regały skręcane podobnie jak wersje zaczepowe powinny być obiążane zgodnie z zaleceniami producenta.

Regały z półkami - montaż

producent regałów magazynowych WarszawaRegały półkowe to konstrukcje, które składają się z poziomych półek i kolumn, na których półki są osadzone. Są one idealne do przechowywania mniejszych towarów w opakowaniach zbiorczych, jak również do przechowywania narzędzi czy dokumentów. Montaż regałów półkowych jest stosunkowo łatwy i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. Regały z półkami bez problemu można złożyć nie posiadając specjalistycznej wiedzy czy umiejętności. Z tego względu ich montaż zazwyczaj wykonywany jest osobiście, a nie przez wykwalifikowanych monterów.

Montaż regałów paletowych wysokiego składowania

Natomiast regały paletowe to konstrukcje, które składają się z ram, belek i półek, na których ustawiane są palety z towarem. Są one idealne do przechowywania większych towarów, jak również palet. Montaż regałów paletowych wymaga specjalistycznych narzędzi i wiedzy technicznej. Przed przystąpieniem do montażu, należy dokładnie zaplanować układ regałów, tak aby zapewnić optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz umożliwić wygodne i bezpieczne przechowywanie towarów. Ze względu na wysokość oraz fakt, że regały wysokiego składowania są wykorzystywane do przechowywania ciężkich towarów, ich montaż powinna wykonywać wykwalifikowana ekipa.

Podsumowując, montaż regałów magazynowych może być stosunkowo łatwy i szybki, jeśli wybierzemy odpowiedni rodzaj regału oraz posiłkujemy się odpowiednimi narzędziami. Jednak w przypadku dużych regałów paletowych lepiej zlecić to profesjonalistom. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą regałów metalowych magazynowych!

  • Patryk Zarzecki
  • ul. Włodarzewska 95A
  • 02-393 Warszawa
  • 607 658 733
Czynne:
  • Poniedziałek - Piątek
  • 8:00 - 16:00