Wyposażenie do archiwum

wyposażenie do archiwumArchiwum to miejsce, w którym przechowywane są setki, tysiące a nawet miliony dokumentów, segregatorów czy teczek. Niezależnie od wielkości danego obiektu do uporządkowanego i bezpiecznego przechowywania niezbędne jest odpowiednie wyposażenie do archiwum. Podstawowymi elementami znajdującymi się w archiwach są regały metalowe oraz szafy aktowe, które pełnią bardzo istotną rolę. Dokumenty przechowywane w archiwum są często bardzo cenne, a ich zgubienie czy uszkodzenie wiązałoby się z dużymi problemami. W związku z tym wyposażenie do archiwum w postaci szaf czy regałów musi być w stanie zapewnić bezpieczne składowanie. Nie można dopuścić do sytuacji, by meble do archiwum były niestabilne, chwiały się pod ciężarem dokumentów czy w inny sposób narażały przechowywane przedmioty na niebezpieczeństwo.

Wyposażenie archiwum - szafy i regały

wyposażenie archiwumDo podstawowego wyposażenia do archiwum zaliczyć możemy regały archwialne i szafy dokumentowe / aktowe. To przede wszystkim te elementy stanowią podstawowe elementy, które muszą znajdować się w archiwach. To od ich jakości zależy jak bezpieczne będzie przechowywanie dokumentów, akt i teczek. Wyposażenie archiwum w odpowiednie regały oraz szafy bywa bagatelizowane przez osoby zarządzające tego typu miejscami, jednak jest to bardzo istotny element, który zapewnia bezpieczeństwo i porządek. Meble do archiwum wykonane z metalu gwarantują odpowiednią wytrzymałość, a dzięki zamykanym szafom można mieć pewność co do bezpieczeństwa cennych dokumentów.

Regały do archiwum

Wyposażenie do archiwum to przede wszystkim odpowiednio przystosowane regały metalowe. W zależności od potrzeb występują one w różnych rozmiarach i konfiguracjach półek. Regały archiwalne posiadają często specjalne ograniczniki, które zapobiegają wypadaniu dokumentów z półek. Wybór odpowiednich regałów metalowych do archiwum powinien odbywać się na podstawie kilku podstawowych kryteriów, takich jak wytrzymałość, stabilność, materiał wykonania czy wymiary regałów do archiwum.

Szafy aktowe na dokumenty

Drugim rodzajem wyposażenia do archiwum powszechnie obecnym w tego rodzaju obiektach są szafy aktowe na dokumenty. W odróżnieniu od dokumentów są to konstrukcje wyposażone w ścianki boczne i tylne oraz drzwi. Szafy biurowe to meble metalowe zamykane, dzięki czemu przechowywanie w nich dokumentów jest bezpieczniejsze. Tego rodzaju wyposażenie do archiwum również występują w różnych wymiarach i wariantach półek.

Oferta wyposażenia do archiwum

Firma Reger oferuje szeroki wybór regałów i szaf aktowych z metalu. Wyposażenie do archiwum dostępne jest stacjonarnie w naszym sklepie w Warszawie oraz na zamówienie z dostawą. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonania oraz łatwość montażu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań. Nasi pracownicy udzielą Państwu wszelkich niezbędnych informacji i doradzą najlepsze rozwiązanie dla Państwa potrzeb.

  • Patryk Zarzecki
  • ul. Włodarzewska 95A
  • 02-393 Warszawa
  • 607 658 733

Czynne:

  • Poniedziałek - Piątek
  • 8:00 - 16:00